Kolikrát denně by měl člověk čůrat?
Mnoho lidí se diví, jak často by měli čůrat. Přestože žádné stanovené číslo není považováno za normální, lidé v průměru močí šest nebo sedmkrát denně. Role mohou hrát léky, doplňky, potraviny a nápoje, stejně jako určité zdravotní stavy. Na velikost věku a močového měchýře také záleží. Pro zvládnutí souvisejících příznaků.
Zdravá frekvence moči
Většina lidí čůrá 6 nebo 7krát každých 24 hodin. Čekání mezi 4 a 10krát denně může být považováno za zdravé, pokud frekvence nezasahuje do kvality života osoby.
Frekvence moči závisí na následujících faktorech:
- Věk
- Velikost močového měchýře
- Příjem tekutin
- Přítomnost zdravotních stavů, jako je diabetes a Utis.
- Typy spotřebovaných tekutin, Protože alkohol a kofein mohou zvýšit produkci moči
- Použití léků, jako jsou například pro krevní tlak, a doplňky
V průměru osoba, která pije 64 Unce tekutiny za 24 hodin budou během tohoto období přibližně sedmkrát čůrat. Tato vysoká frekvence moči může pokračovat až 8 týdnů po porodu. Doprovázeno následujícími příznaky:
- Bolest zad
- Krev v moči
- Zatažená nebo zbarvená moč
- Obtížnost procházející moč
- Únik mezi návštěvami toalety
- Bolest při močení
- Silně vonící moč
Léčba může vyřešit příznaky a zabránit komplikacím , je tedy důležité navštívit lékaře. Jaké faktory ovlivňují frekvenci moči?
Pokud osoba spotřebovává vysoké množství tekutin, zejména nápojů obsahujících kofein, mohou si všimnout kolísání toho, kolik nebo jak často čůrají.
Dramatické změny ve frekvenci moči mohou naznačovat S Podkladový stav. Může být zodpovědný za změny ve frekvenci moči:
- Infekce močových cest (UTI): To může způsobit časté močení, naléhavost moči, pocit pálení nebo bolest při čůrání a bolesti zad. UTI jsou velmi běžné, zejména u žen. Antibiotická léčba je obvykle nezbytná.
- Supaktivní močový měchýř: To popisuje časté močení a je spojeno s několika problémy, včetně infekcí, obezity, hormonální nerovnováhy a poškození nervů. Většina případů lze snadno léčit.
- Intersticiální cystitida: Tento dlouhodobý stav je také známý jako bolestivý syndrom močového měchýře. Přestože není zahrnuta žádná infekce, způsobuje příznaky podobné UTI. Přesná příčina není známa, ale často je spojena se zánětem močového měchýře. Hypokalcemie nebo hyperkalcémie: vysoká hladina vápníku (hyperkalcemie) nebo nízké hladiny vápníku (hypokalcemie) ovlivňují funkci ledvin a mohou ovlivnit výstup moči. může ovlivnit ledviny a koncentraci moči. To způsobuje, že někteří lidé čůrají častěji. Mohou také mít potíže, protože se prostata zvětšuje a blokuje tok moči. To je často výsledek porodu. Diuretika vytáhnou tekutinu z krevního řečiště a posílá ji do ledvin. Zahrnujte:
- Bumetanid (Bumex)
- Chlorothiazid (Diuril)
- Furosemid (Lasix)
- Metolazon (zytanix)
- Spironolakton (aldacton)
tekutiny
Spotřeba hodně tekutiny může zvýšit výstup moči, i když nedostatečně spotřebovává, může způsobit dehydrataci a snížený výstup.
Alkohol a kofein mají diuretické účinky a zvyšují frekvenci moči. Osoba bez základního stavu může čůrat častěji během nebo krátce po pití alkoholických nebo kofeinových nápojů. Energetické nápoje
Postupující věk
Mnoho lidí močí častěji, zejména v noci, Jak stárnou. Pokud se člověk probudí, aby čůral více než dvakrát, měl by se poradit s lékařem. Štěstí nebo kvalita života.
Těhotné ženy také nevyžadují léčbu, protože příznak by měl zmizet několik týdnů po porodu. Pokud je za časté močení zodpovědný stav, jako je diabetes nebo UTI, léčba tento příznak vyřeší. Může také zvýšit tok moči a zmenšit velikost prostaty. Může být užitečné zaznamenávat příjem tekutin, frekvenci moči, naléhavost a další příznaky po dobu 3 nebo více dní před schůzkou. To může pomoci lékaři při diagnostice a určování nejlepšího ošetření.
- Omezte množství sody, kofeinu a alkoholu, nebo se jim úplně vyhýbejte.
- Pití 8 sklenic vody denně. Shaje a po použití koupelny otřete přední část dozadu. Probiotika může podporovat genitální a močové zdraví. Procvičujte cvičení Kegel k posílení slabých svalů pánevního dna. Užitečné se držet plánu koupelny. To zahrnuje jít do koupelny v plánovaných časech a postupně zvyšovat čas mezi návštěvami, dokud nedojde k pravidelné 3hodinové mezeře. Dost závisí na základní příčině. Většina příčin častého močení lze léčit léky a změnami životního stylu. Hledání léčby v rané fázi může také zlepšit výhled.
Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .